I Miejska  Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Łomży

 

W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbyła się  (09.02.) I Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Swoją ofertę zaprezentowały wszystkie łomżyńskie szkoły ponadgimnazjalne oraz bursy. Wśród odwiedzających nie zabrakło  m.in. szkół z  powiatu łomżyńskiego, co dało możliwość zaprezentowania się Katolickiej Bursie Szkolnej, jako miejsca do zamieszkania przez przyszłych uczniów łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych.  Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta Łomża oraz Łomżyńskie Centrum Rozwoju i Edukacji.

Frekwencja dopisała zarówno po stronie zwiedzających jak i wystawiających. Łącznie swoje stanowiska wystawiło 15 szkół oraz 4 bursy z Łomży. Każdy z uczniów gimnazjów mógł zadać pytania związane z zamieszkaniem w bursie, warunkach mieszkalnych oraz wyżywieniu. 

Jak podkreślali organizatorzy, przygotowanie tego typu wydarzeń daje możliwość lepszego dotarcia do młodzieży, która za kilka miesięcy będzie musiała zdecydować w jakiej szkole będzie kontynuować swoją edukację i gdzie zamieszka.  Gromadząc w jednym miejscu przedstawicieli wszystkich placówek, potencjalny kandydat może w łatwy sposób sprawdzić oraz porównać oferty i wybrać tę, która jest najbardziej optymalna dla niego.

Naszą bursę godnie reprezentowała Diana Skupiewska oraz Łukasz Niebrzydowski, którzy rozmawiali z młodzieżą przyjezdnych szkół oraz rozdawali ulotki i gadżety, promujące naszą placówkę. Dodatkowo  naszą prezentację  wzbogacił wspaniały występ wokalny Diany na forum Giełdy. Wydarzenie było bardzo dobrą formą promocji Katolickiej Bursy Szkolnej. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA